Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати кенгашининг маҳаллалардаги муаммоларни ҳал этишда халқ депутатлари маҳаллий Кенгашлари депутатлари ва сенаторларнинг "Маҳалла еттилиги” билан ўзаро ҳамкорлигини йўлга қўйиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 2024-йил 4-апрелдаги КҚ-706-IV-сонли қарорига асосан Олтинсой тумани
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати кенгашининг маҳаллалардаги муаммоларни ҳал этишда халқ депутатлари маҳаллий Кенгашлари депутатлари ва сенаторларнинг "Маҳалла еттилиги” билан ўзаро ҳамкорлигини йўлга қўйиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 2024-йил 4-апрелдаги КҚ-706-IV-сонли қарорига асосан
Юртимизда бугунги кунда аҳолининг яшаш шароитини яхшилаш, ҳудудлардаги инфратузилмани такомиллаштириш борасида ўзига хос тизим яратилди. Пировардида, қишлоқлар қиёфаси янгиланмоқда, асосийси, муаммолар ижобий ечим топмоқда.