Депутатлар фаолияти. Саёр қабул
ЎзЭП Халқ депутатлари Олтинсой туман Кенгаши Бибизайнаб
10-сайлов округидан сайланган депутат Эргашев Ахмат Бозорович
2022 йилнинг 1-ярмининг 2 босқичи учун тасдиқланган режа-жадвалига асосан июн ойида ўзи сайланган ҳудудида сайловчилар билан учрашув ташкил этиб унда туман ҳоким ёрдамчиси, ёшлар етакчиси, хотин-қизлар фаоли ва маҳалла фуқаролар йиғини раислари иштирокида ўтказилди. Мулоқот давомида депутат аёллар дафтари, темир дафтари ҳамда ёшлар дафтарида турган аҳолини қийнаётган масалаларга эътибор қаратиб, фуқароларга амалий кўмак бериши зарурлиги хусусида алоҳида тўхталди. Йиғилиш якунда, ҳудуд аҳолисидан тушган мурожаатлар депутат назоратига олинди ва ўз ҳомийлик йўли ва тегишли ташкилотлар билан биргаликда йўлларни тошлаш ишларни бошлаб юборди.
“Энг яхши ижтимоий ташаббус” Республика кўрик-танловининг Олтинсой тумиан босқичи
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Кенгашининг 2021-йил 22-апрелдаги “Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати қўмиталари томонидан ўтказиладиган кўрик-танловлар тўғрисида”ги қарорига асосан “Энг яхши ижтимоий ташаббус” республика кўрик-танловларининг Олтинсой туман босқичи ғолиблари аниқланди. Ғолиблар қимматбаҳо совғалар ҳамда фахрий ёрлиқлар билан тақдирланди.